Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gorzów Wielkopolski wraz z Akademią im. Jakuba z Paradyża oraz IV Liceum Ogólnokształcącym przygotowuje grę terenową: „Gorzów Wielkopolski miastem wielu kultur”. W grze brać będą udział uczniowie II klas IV LO w Gorzowie Wielkopolskim pod opieką studentów kierunku Pedagogiki AJP.
Gra toczyć się będzie w przestrzeni miasta, w której zespoły wędrując wytyczonymi szlakami znajdują zadania, pytania i wskazówki pomagające odnaleźć kolejne punkty na trasie. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z tą alternatywną formą edukacyjną, podczas której uczniowie zdobędą wiedzę związaną z aspektami wielokulturowych dziejów miasta a przy okazji będą się dobrze bawić. Dodatkowo na zespoły wracające na metę czekają dalsze zabawy na boisku szkolnym przygotowane i przeprowadzone przez studentów kierunku Pedagogika. Całość zwieńczy oficjalne wyłonienie zwycięskich zespołów i rozdanie nagród ufundowanych przez sponsorów.
Głównymi organizatorami zajęć są: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gorzów Wielkopolski, Katedra Edukacji Dziecka AJP w Gorzowie Wlkp., IV Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., Stowarzyszenie na Szagę Poznań.